Władze skonfiskowały siedem kościołów

Indonezyjskie władze pod naciskiem radykalnych islamistów zamykają kolejne kościoły protestanckie.

Tylko w ostatnich dniach w prowincji Jawa Zachodnia (w dystrykcie Cianjur, 90 km od stolicy kraju) zamknięto siedem zborów. Władze stwierdziły, że nie respektowały one prawa regulującego budowę nowych miejsc kultu. 

Problem jednak w tym, że ustawa jest z 2006 r., a zarekwirowane kościoły wzniesiono pod koniec lat 70. ubiegłego wieku i na ich budowę zostały wydane stosowne pozwolenia. Miejscowi chrześcijanie mówią o stopniowym wzroście wrogości radykalnych grup muzułmańskich wobec wyznawców Chrystusa.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Antoni
  04.06.2014 00:00
  Na Molukach należących do Indenzji, gdzie ewangelizował św. Franciszek Ksawery, muzułmanie wymordowali wielu chrześcijan, a kobiety okaleczano przez obrzezanie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL