Nigeria: Porwano 20 kolejnych dziewcząt

Tymczasem wciąż nieznany jest los prawie 200 dziewcząt uprowadzonych w tej samej miejscowości w kwietniu przez islamskich fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram.

Władze kraju zaostrzają środki bezpieczeństwa na północy kraju, która kontrolowana jest przez islamistów. Na niewiele się to jednak zdaje, ponieważ mają oni swoich informatorów w policji i lokalnych władzach.

Prezydent kraju wysunął tymczasem propozycję udzielenia amnestii tym rebeliantom, którzy złożą broń. Wzbudziło to w Nigerii falę krytyki i oburzenia ze względu na to, że wsławili się oni okrutną przemocą i brakiem litości dla ofiar. Arcybiskup stołecznej Abudży stwierdził, że nikomu nie można odmawiać przebaczenia, jednak, jak dodał, złożenie broni to zbyt mało; trzeba prawdziwej przemiany serca.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.