Nigeria: spłonął kolejny kościół

Co najmniej osiem osób zostało zastrzelonych przez uzbrojonych mężczyzn podczas ataków przeprowadzonych w stanie Plateau w centralnej części Nigerii.

Do zamachów doszło 11 czerwca ok. 1 nocy w dwóch miejscowościach, Gako i Tanjol, zamieszkałych przez wspólnoty chrześcijańskie. W jednej z nich doszczętnie spłonął kościół. Chociaż oficjalnie nikt nie przyznał się do zamachu, to jednak najprawdopodobniej dokonali go islamscy fundamentaliści z ugrupowania Boko Haram.

Informacje na temat okoliczności tych zdarzeń są jednak sprzeczne. Policja pierwotnie informowała o sześciu zabitych i kilku rannych. Natomiast świadkowie wspominali także o śmierci pięciu mundurowych, będących członkami miejscowych sił bezpieczeństwa. Rzecznik policji potwierdził, że w wyniku wymiany ognia wiele domów zostało zniszczonych. Jednak, jak do tej pory, nie udało się zatrzymać sprawców ataków.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.