Pół roku więzienia "za bluźnierstwo"

Pomimo odsunięcia od władzy Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie chrześcijanie wciąż są prześladowani.

Przekonała się o tym 24-letnia chrześcijańska nauczyciela Dimyana Abdel Nour, która została skazana na karę pół roku więzienia za rzekome bluźnierstwo przeciwko islamowi. W rzeczywistości miała ona jedynie nie podzielać opinii muzułmanów o Mahomecie. Niestety nie jest to przypadek odosobniony. Liczba takich posądzeń o bluźnierstwo stale rośnie. Mówi bp William Kiryllos, katolicki ordynariusz Asjutu.

„Widzimy, że kiedy jakiś chrześcijanin źle lub nie dość dobrze wypowiada się o islamie, natychmiast oskarża się go o bluźnierstwo i wymierza się mu surowe kary – powiedział Radiu Watykańskiemu egipski hierarcha. – Kiedy natomiast jacyś muzułmanie źle wypowiadają się o chrześcijaństwie, zawsze pozostają na wolności. Wydaje się, że brak tu woli politycznej, aby to zmienić, aby uczynić zadość sprawiedliwości, kiedy krzywdzeni są chrześcijanie. Dotyczy to nie tylko bluźnierstwa, ale innych spraw, na przykład aktów przemocy. Mamy nadzieję, że nowa konstytucja zostanie wprowadzona w życie i chrześcijanie przestaną być obywatelami drugiej kategorii. Na razie jednak w wymiarze sprawiedliwości, jak i wśród ludzi sprawujących władzę wciąż jest wielu islamistów”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • ŁukaszJ
  17.06.2014 08:40
  "Po owocach ich poznacie"... W kontekście przykazania miłości bliźniego niestety, z wielką przykrością i bólem serca, wypada powiedzieć - miłujemy, ale nie akceptujemy żadną miarą ich zachowań. I nie możemy "głaskać", "przytakiwać", "oswajać". Bo nam NIE WOLNO akceptować grzechu. I - czy Bóg Jedyny nazywany jest słowem "Pan Bóg", czy "Jahwe", czy "Allach" [po hebr. Elohim], to naprawdę nie ma znaczenia. Normy moralne to normy moralne. I - zdziwicie się muzułmanie - obowiązują wszystkich takie same. Bóg dał 10 przykazań oraz tzw. przykazania Noego wszystkim ludziom - czy to się podoba, czy nie. Widać, że szatan umie zwodzić. I robi to w coraz bardziej wyrafinowany sposób. Potrafi przekonać całe rzesze ludzi, że w imię Boga Jedynego trzeba innych wyznawców Boga Jedynego mordować. Dokąd świat zmierza?... To na pewno NIE JEST droga do zbawienia wyznawców religii Mahometa. Dżihad, walka ma być w sferze ducha. To ma być doskonalenie duchowe, walka ze złem. A nie z innymi ludźmi! Modlę się, by i chrześcijan szatan nie zwiódł na podobną drogę nienawiści.
 • Savonarola
  18.06.2014 03:22
  Cudze krytykujecie,swego nie znacie...U nas za obrazenie uczuc religijnych (np. oblanie woda obrazu kobiety z dzieckiem na reku) tez mozna poniesc kare.W naszych mediach o jedynym slusznym Kosciele nie wolno pisac calej prawdy,bo jest to oczywiscie zamach na ta instytucje.Jak latwo dostrzegamy drzazge w oku blizniego...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL