Meriam Ibrahim znów uwolniona

Skazana na śmierć za rzekome porzucenie islamu Sudanka Meriam Ibrahim została decyzją sądu uwolniona, następnie znów zatrzymana i ponownie zwolniona.

Ta sprawa obiegła cały świat.  Będąca w 8. miesiącu ciąży Meriam została skazana na śmierć, ale pod naciskiem opinii międzynarodowej sąd sudański uwolnił ją od zarzutu i nakazał jej zwolnienie z więzienia, w którym przebywała wraz z nowo narodzoną córką Mayą. Gdy jednak Meriam wraz z dwojgiem dzieci i mężem, który jest obywatelem amerykańskim, próbowali wydostać się samolotem z Chartumu, cała rodzina została zatrzymana przez 40-osobową grupę funkcjonariuszy. Jak powiedziała cytowana przez BBC rzeczniczka departamentu Stanu USA Marie Harf, zatrzymanie było tymczasowe i miało związek z kwestiami dotyczącymi dokumentów rodziny. Po kilku godzinach została ona zwolniona.

Nie ulega wątpliwości, że o bezpieczeństwie rodziny będzie można mówić dopiero wtedy, gdy opuści ona Sudan.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
 • Antoni
  25.06.2014 09:19
  Muzułmanie z Sudanu wymordowali ponad milion chrześcijan i animistów zamieszkujących południową część państwa (przed podziałem na 2 państwa - Sudan i Sudan Południowy).
 • goscimira
  25.06.2014 09:36
  Świat wciąż mówi o Holokauście Żydów.
  Dlaczego milczy o Holokauście Chrześcijan?
  A sami Żydzi? Po swoich cierpieniach niczego się nie nauczyli? Pozbyli się pamięci i współczucia.
  Jaka różnica między nazistowską, a islamistyczną machiną śmierci?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.