Kolejne akty antychrześcijańskiej przemocy

Po latach pokojowego współistnienia w stolicy Indonezji zaczynają się mnożyć akty antychrześcijańskiej przemocy.

Ostatni odnotowano wczoraj przed poranną Mszą w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Dżakarcie. Grupa mężczyzn wtargnęła do świątyni wznosząc okrzyki „Allach jest wielki” i niszcząc wyłożone w przedsionku materiały liturgiczne. W minionych dniach islamiści zaatakowali grupę modlących się katolików, a także protestanckiego pastora oskarżonego o nielegalne organizowanie modlitewnych spotkań.

Stołeczna Dżakarta uważana jest za jedno z najbardziej pluralistycznych i otwartych miast w Indonezji. Przez całe dekady była symbolem pokojowego współistnienia ludzi różnych religii, w przeciwieństwie do innych prowincji tego muzułmańskiego kraju, gdzie dochodziło do antychrześcijańskiej przemocy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.