Londyn: obostrzenia w posłudze kapelanów

Kościół katolicki w Wielkiej Brytanii musi stawić czoło kolejnej ingerencji państwa w sprawy duchowe. Tym razem niepokój episkopatu budzą wytyczne ministerstwa zdrowia dotyczące posługi duchowej w szpitalach. Zdaniem biskupów stawiają one pod poważnym znakiem zapytania pracę kapelanów.

Rząd dąży bowiem do swoistego upaństwowienia i uniformizacji tej posługi, jakby każdy z kapelanów mógł zadowolić wszystkich pacjentów, niezależnie od wyznania. Na tym polu już teraz dochodzi niekiedy do zamieszania, na skutek postawy pastorów anglikańskich, którzy wmawiają katolickim pacjentom, że anglikańska komunia czy spowiedź jest równie dobra, co katolicka. Nowe wytyczne promują taką „transwyznaniową” posługę duchową, utrudniając przy tym dostęp lokalnych wspólnot religijnych do pacjentów. Jak podkreśla bp Tom Williams, odpowiedzialny w episkopacie Anglii i Walii za duszpasterstwo chorych, takie podejście nie uwzględnia duchowych potrzeb katolickich obywateli.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.