Papieska kampania solidarności z Irakiem

Ojciec Święty zachęcił na Twitterze „wszystkie parafie i wspólnoty katolickie, by w sposób szczególny modliły się w tym końcu tygodnia” w ich intencji.

Franciszek pamięta też o potrzebie podjęcia konkretnych kroków na rzecz przywrócenia pokoju i stabilności w regionie. „Proszę wspólnotę międzynarodową, by chroniła wszystkie ofiary przemocy w Iraku” – napisał Papież na Twitterze.

Nie ustają też inne kościelne inicjatywy uwrażliwiające opinię międzynarodową na los irackich wyznawców Chrystusa prześladowanych przez dżihadystów. Komunikat w tej sprawie wydał przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). „W modlitewnej jedności z Papieżem i wszystkimi cierpiącymi pragniemy wyrazić uczucia naszych wiernych Kościoła katolickiego w Europie – napisał kard. Peter Erdő. – Zapewniamy o naszej duchowej bliskości i chcemy ponowić apel do wspólnoty międzynarodowej, aby uczyniła więcej dla powstrzymania tej tragedii. Możemy mieć jedynie ufność, że jak najszybciej zamilknie broń i powróci porządek, by przynieść nadzieję” – dodał przewodniczący CCEE.

Z kolei w Ameryce Północnej inicjatywy solidarności z bliskowschodnimi chrześcijanami rozłożą się na najbliższe niedziele. W Kanadzie specjalne modlitwy o pokój będą odprawiane w różnych sanktuariach i katedrach od jutra aż po 4 października. Natomiast w USA głównym dniem modlitwy w tej intencji będzie następna niedziela, 17 sierpnia. Episkopaty obu krajów przypominają zarazem o potrzebie wsparcia humanitarnego dla często pozbawionych dachu nad głową i miejsc kultu wyznawców Chrystusa z Iraku i Syrii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama