Prohibicja obejmie też chrześcijańską Eucharystię?

Używanie wina mszalnego znalazło się w centrum debaty politycznej w indyjskim stanie Kerala.

A wszystko za przyczyną decyzji premiera tego stanu Ommena Chandy’ego, który zapowiedział stopniowe wprowadzenie tam całkowitej prohibicji. Od przyszłego roku alkohol będzie mógł być podawany tylko w pięciogwiazdkowych hotelach, których w całym stanie jest 23.

Radykalne grupy hinduistyczne żądają, by zakaz używania alkoholu dotyczył także celebracji chrześcijańskich i obejmował sprawowanie Eucharystii. Sprzeciwia się temu część polityków podkreślając, że zakazy władzy nie mogą ograniczać kultu. Poprzez wprowadzenie prohibicji premier Kerali chce walczyć z powszechnym w tym stanie alkoholizmem. Statystyczny Keralczyk pije rocznie ponad 8 litrów alkoholu, czyli dwa razy więcej niż w innych stanach Indii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.