"Miłosierdzie" dla bezdomnych

W okresie zimowym niskie temperatury w Rosji stają się przyczyną śmierci wielu bezdomnych, zwłaszcza w wielkich miastach. Stałą pomoc dla nich organizują prawosławne służby dobroczynne i katolicka Caritas.

W okresie zimowym niskie temperatury w Rosji stają się przyczyną śmierci wielu bezdomnych, zwłaszcza w wielkich miastach. W jednym z centrów handlowych Moskwy prawosławna służba „Miłosierdzie” przeprowadziła akcję pomocy bezdomnym. W ciągu jednego dnia zebrano dla nich 90 tys. rubli oraz 20 worków z żywnością i ubraniami.

Ludzie przybywają z różnych rejonów kraju do Moskwy czy innych miast w poszukiwaniu pracy, aby znaleźć lepsze warunki życia. Bardzo często okradani są z dokumentów, wszelkich środków materialnych i nie są w stanie wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Zebrane pieniądze pomogą kupić bezdomnym pragnącym wrócić do domów bilety. W ramach jednego z programów realizowanych przez służbę „Miłosierdzie”, o nazwie „Powrót”, pomaga się bezdomnym w odzyskaniu dokumentów i zapewnieniu transportu do stałego miejsca zamieszkania. W każdym miesiącu takie wsparcie uzyskuje ponad 130 bezdomnych. Obecnie stałą pomoc bezdomnym organizują prawosławne służby dobroczynne i katolicka Caritas.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ