Papież wzywa do modlitwy za prześladowanych

Do modlitwy za tych, którzy są dyskryminowani, prześladowani i zabijani z powodu świadectwa składanego Chrystusowi wezwał papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”.

- Módlmy się ponadto, aby również dzięki ofierze dzisiejszych męczenników, umacniało się w każdej części świata zaangażowanie na rzecz uznania i konkretnego zapewnienia wolności religijnej, która jest niezbywalnym prawem każdej osoby ludzkiej - wezwał papież.

Wyraził przekonanie, że dzięki ofierze tych dzisiejszych męczenników zostanie wzmocnione w każdej części świata zaangażowanie na rzecz „uznania i osiągnięcia w praktyce wolności religijnej, która jest niezbywalnym prawem każdego człowieka”.
- Pragę powiedzieć każdemu z nich: jeśli nosicie ten krzyż z miłością, to weszliście w tajemnicę Bożego Narodzenia, jesteście w sercu Chrystusa i Kościoła - stwierdził Ojciec Święty.

Przypominając wspominanego dziś w liturgii św. Szczepana pierwszego męczennika Kościoła, Franciszek zaznaczył, że „swoim męczeństwem Szczepan oddaje hołd przyjściu na świat Króla królów, oddając jemu w darze swoje własne życie” i „w ten sposób ukazuje nam, jak przeżywać w pełni tajemnicę Bożego Narodzenia”.

Odnosząc się do słów Jezusa z Ewangelii: „Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”, wskazał, iż nie zaburzają one świętowania Bożego Narodzenia, ale „ogołacają je z tej fałszywej słodkowatej powłoki, która do niej nie należy”.

- Pozwalają nam one zrozumieć, że w trudnych doświadczeniach przyjmowanych z powodu wiary, przemoc jest pokonywana przez miłość, a śmierć przez życie. Drogą, aby naprawdę przyjąć Jezusa w naszym życiu i przedłużyć radość Świętej Nocy, jest ta, wskazana przez ten fragment Ewangelii, to znaczy dawanie świadectwa Jezusowi w pokorze, w cichej służby, podążanie bez obaw wbrew utartym nurtom, osobiste za to płacenie. A jeśli nie wszyscy są powołani, tak jak św. Szczepan, by przelać swoją krew, to jednak od każdego chrześcijanina wymaga się, by w każdych okolicznościach żył zgodnie z wyznawaną wiarą - podkreślił Franciszek.

Wyjaśnił, że „życie zgodne z Ewangelią jest z pewnością drogą wymagającą, ale ten kto nią wiernie i mężnie przemierza otrzymuje dar” pokoju obiecany przez Pana ludziom dobrej woli. - Ten pokój dany przez Boga jest w stanie pokrzepić sumienie tych, którzy poprzez próby życia potrafią przyjąć Słowo Boże i usiłują przestrzegać go wytrwale, aż do końca - powiedział papież.

Na zakończenie poprosił zgromadzonych o myślenie, odczuwanie i życie zgodne z wyznawaną wiarą, zamiast myślenia po chrześcijańsku, a życia po pogańsku.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Pobieranie...
 • katolik
  26.12.2014 14:40
  Kto chce niech się modli. Ja codziennie modlę o Tryumf Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapowiedziany w Fatimie nad wszystkimi herezjami, jaki przesiąknięty jest posoborowy „Kościół”. Tryumf NMP jest absolutnie pewny.
 • ChristOurHope
  26.12.2014 14:58
  Bluźnierstwa polityczne, sekciarskie, demoniczne, które muszę słuchać doprowadzają mnie do szału.

  O Jezu, a cóż to za rodacy, którzy służą szatanowi ladacy? Masoneria, komuna, szlaufy, konfidenci, bluźniercy sugerujący Tobie śmierć samobójczą. Więc, postanowiłem, że zabiję ... swoje grzechy. Ukrzyżuję je lub powieszę na najbliższym drzewie. Mogą bluźnić całą noc i próbować nawrzucać mi do umysłu. Nie widzą TARCZY. Są ślepi i występni. Oto dzień ich klęski.

  Szatan im nie pomoże. Mają do wyboru:
  a) śmierć duchową i potępienie,
  b) powrót z ubezwłasnowolnienia - zniszczenie przedmiotów okultyzmu, tak samo każdy przypadkowo wciągnięty (osobiście np. spaliłem Harry'ego Potter'a i radzę to każdemu kto jeszcze ten syf w swoim domu ma, no i gruntowną spowiedź)
  c) śmierć fizyczną, bo każdy kto chce bronić przyszłości Ojczyzny i odczuwa wobec niej obowiązek powinien ich ... likwidować. Nie jest to wezwanie do nienawiści, lecz realna ocena wydarzeń.

  Nawołuję do uciszenia się agentów rosyjskich i agentów innych państw na terytorium Polski. Koniec warcholstwa. Gdzie są kibole, którzy rzekomo prowadzą wojnę z rządem? Gdzie jest rząd, który podobno chciał zreformować służby specjalne? Gdzie są służby? Czy ta masoneria to służby? Dla mnie to są normalnie zwyrodnialcy i bluźniercy.

  Jesteśmy ludźmi czynu czy słowa? Razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy. Osobno nie możemy nic.
 • trup
  26.12.2014 18:20
  ktoś powiedział że w niebie znajdziesz wszystkie złe cechy jakie posiada człowiek z wyjatkiem pychy a w piekle wszystkie dobre cechy z wyjątkiem pokory.Tak jakoś to było drogi katoliku.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.