Chrześcijańskie korzenie Arabii Saudyjskiej

W Arabii Saudyjskiej jest wiele antycznych zabytków kultury chrześcijańskiej. Są one jednak szczętnie ukrywane przez tamtejszy reżim.

O sprawie poinformował a łamach libańskiego dziennika L’Oreint-Le Jour prof. Guy-Roger Conchon, który uczestniczył w wykopaliskach archeologicznych prowadzonych w Kilwa na północy Arabii Saudyjskiej przez uniwersytet w Nancy.

W 2008 r. odkryto tam całą serię zabytków chrześcijańskich, w tym klasztor z pierwszych wieków. Władze saudyjskie jednak orzekły, że jest to pogańska świątynia nabatejska i poleciły wszystko zakopać.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.