Meksyk: księża nadal zagrożeni

Mimo pogróżek i wymuszeń duchowieństwo meksykańskiego stanu Guerrero nadal będzie prowadzić duszpasterstwo, jak zawsze. Zapewnił o tym miejscowy biskup Alejo Zavala Castro.

Pod koniec roku w Ciudad Altamirano został porwany i zamordowany ksiądz z jego diecezji. Wcześniej podobny los spotkał pracującego tam misjonarza z Ugandy. Ordynariusz diecezji Chilpancingo-Chilapa przyznał też, że półtora roku temu był zmuszony zapłacić okup za uprowadzonego proboszcza. 

W związku z panującą sytuacją zagrożenia bp Zavala wraz z innymi przedstawicielami Kościoła spotkał się z meksykańskim prokuratorem generalnym. Rozmawiano na temat możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w stanie Guerrero, gdzie coraz częściej dochodzi do morderstw i porwań dla okupu. Panujący terror był także przedmiotem spotkania duchowieństwa diecezji Chilpancingo-Chilapa. Potwierdzono przypadki wymuszeń i grożenia porwaniami, jednak księża postanowili nie żądać od władz szczególnej ochrony. Zaznaczono jedynie potrzebę nie prowokowania przemocy i zapewniono, że Ewangelia będzie tam nadal głoszona jak zawsze. „Rząd powinien zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom, bo takie jest jego zadanie” – stwierdził bp Zavala.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.