Liban: uchodźcy cierpią z powodu zimy

Ostra zima, jaka nawiedziła Bliski Wschód, szczególnie daje się we znaki uchodźcom wojennym z Syrii, koczującym na ogól pod namiotami. Alarmuje w tej sprawie Caritas w Libanie.

W ostatnich dniach zanotowano przynajmniej cztery przypadki śmierci z wyziębienia. Najtrudniejsza sytuacja panuje w dolinie Bekaa na północy Libanu, gdzie oprócz spadku temperatury zanotowano również opady śniegu, które odcięły obozy od świata. Według oficjalnych danych w Libanie schroniło się 1 milion 200 tys. Syryjczyków, jednak w rzeczywistości jest ich o 400 tys. więcej. Miejscowa Caritas stara się zaopatrzyć uchodźców w ciepłe okrycia i piecyki, jednak jest to kropla w morzu potrzeb ofiar tego coraz bardziej zapomnianego konfliktu.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.