Chrześcijanie najbardziej prześladowani

Prześladowanych chrześcijan jest dziś więcej niż w pierwszych wiekach. Ten fakt, przypomniany dziś przez papieża po modlitwie "Regina coeli", potwierdził także szwajcarski kardynał Kurt Koch w wywiadzie opublikowanym 5 kwietnia na łamach wychodzącego w Zurychu "SonntagsZeitung".

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan podkreśla, że nasza religia jest dziś najbardziej prześladowana. 80 proc. ludzi prześladowanych obecnie za swą wiarę to wyznawcy Chrystusa.

Kardynał Koch przytacza przykłady z Syrii, Iraku, a także z Kenii, gdzie islamiści zamordowali ostatnio 150 studentów uniwersytetu w Garissie. Jego zdaniem Unia Europejska i Szwajcaria powinny bardziej zdecydowanie zareagować na takie sytuacje. Z zasady nie wyklucza on możliwości przekazania broni, by położyć kres zbrodniczym działaniom tzw. Państwa Islamskiego. Przestrzega jednak, że należy uważać, by nie dostała się ona w niepowołane ręce.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.