Pakistan: atak na katolickie liceum

Trzy osoby zostały ciężko ranne, kiedy uzbrojeni mężczyźni otworzyli ogień przeciwko katolickiemu liceum w Lahaurze.

Wśród ofiar jest licealista i dwóch strażników. W obawie o bezpieczeństwo odwołano lekcje zarówno w zaatakowanej szkole (St Francis High School), jak i leżącym nieopodal żeńskim liceum (St Mary High School). Policja prowadzi śledztwo. Miejscowi chrześcijanie alarmują, że w ostatnich tygodniach w Pakistanie dochodzi do eskalacji przemocy na tle religijnym, co, jak podkreślają, budzi poważne obawy o los wyznawców Chrystusa w tym kraju. W tym tygodniu w Lahaurze zmarł Nauman Masih, 14-letni chrześcijanin, którego muzułmanie oblali benzyną i podpalili.

Ostrzelana szkoła jest najstarszą placówką katolicką w Lahaurze. Została założona w 1842 roku. Pakistańskie władze znacjonalizowały szkołę w 1972 r., dopiero w ubiegłym roku została ona zwrócona Kościołowi. Obecnie w Lahaurze działa 17 katolickich placówek edukacyjnych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.