Taizé w Kijowie i Lwowie

„Pielgrzymka zaufania przez ziemię”, organizowana przez wspólnotę ekumeniczną z Taizé, dotarła na Ukrainę.

Od środy w Kijowie, w kościołach różnych wyznań chrześcijańskich, odbywają się spotkania młodzieży i czuwania modlitewne. Jutro pielgrzymi zaufania odwiedzą Lwów.

Na Ukrainę przybyło około 100 młodych ludzi z całej Europy, aby wraz z bratem Aloisem i braćmi z Taizé solidarnie wspierać naród ukraiński w trudnym czasie walki o wolność i niezależność. Wraz z tutejszą młodzieżą modlą się o pokój, prawdę i sprawiedliwość oraz o jedność między narodami. Spotkanie jest również okazją, aby dzielić się radością ze zmartwychwstania Jezusa z chrześcijanami różnych wyznań i z ludźmi niewierzącymi.
Jak powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Aleksander Kusyj, odpowiedzialny za przyjęcie młodzieży we Lwowie, spotkanie to jest niezwykle potrzebne młodym Ukraińcom ogarniętym dziś przez lęk i niepokój. „Ta pielgrzymka pokoju, pielgrzymka zaufania jest bardzo konkretnym przeżyciem jedności, przede wszystkim tej modlitwy o pokój razem. I w tych spotkaniach i modlitwach widać, że nie ważne jest to, kto do jakiego Kościoła należy, ale jak się modli, czy jest otwarty, czy umie się dzielić tym, co najważniejsze, co otrzymuje od Boga” – powiedział ks. Kusyj.

Inicjatorem ekumenicznych spotkań młodzieży i wielkiej modlitwy o pokój był brat Roger, założyciel wspólnoty z Taizé.        
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.