Kolejne ofiary Boko Haram

Ponad 40 osób zostało zabitych, a blisko 50 zranionych w kolejnych zamachach Boko Haram w Nigerii przez ostatnią dobę.

Zamachowiec-samobójca zabił sześć osób podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele protestanckim w nigeryjskim stanie Yobe. Bomba eksplodowała także przed meczetem, którego imam publicznie krytykował poczynania Boko Haram a w restauracji w mieście Jos terroryści zdetonowali bombę. W minionym tygodniu ta islamska organizacja zbrojna zamordowała w Nigerii ponad 200 osób.

Eskalację przemocy w swoim kraju skomentował dla Radia Watykańskiego metropolita Jos, abp Ignatius Kaigama.

„Zawsze mówiłem, że to ludzie nie myślący racjonalnie. Życie dla nich nic nie znaczy. Oni nie szanują własnego życia ani życia innych. To jest prawdziwy problem. Idą do kościoła, restauracji, na rynek czy do szkoły i tam podkładają bomby. Normalny człowiek czegoś takiego nie robi, to jest brutalność nie do pojęcia. My i umiarkowani muzułmanie współpracujemy, by ograniczyć tę przemoc. W mininym tygodniu udałem się do meczetu na znak braterstwa, by pozdrowić nowego imama. Jednoczymy się po to, by móc wspólnie walczyć z przemocą” – powiedział abp Kaigama.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.