Irak: kościół przerobiony na meczet

Dżihadyści z Państwa Islamskiego zamienili w meczet chaldejską świątynię w Mosulu.

Wieża kościoła św. Józefa została pomalowana przez islamistów na czarno, usunęli z niej też krzyż, a z wnętrza świątyni wszystkie obrazy i symbole chrześcijańskie. Meczet został dedykowany Abu Abdulrahman al-Bilawiemu, islamskiemu komendantowi zabitemu przez iracką policję w czasie walki z dżihadystami.
Wcześniej podobny los spotkał jedną z największych świątyń chrześcijańskich w Mosulu kościół św. Efrema.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • franek
  16.07.2015 00:43
  Nic nadzwyczajnego. W Europie często przerabia się koscioły na meczety. Czasem można spotkać nawet kaplice międzyreligijne. Gdyby było to złe to biskupi nie popieraliby takich inicjatyw.
  Co do zajęcia samego budynku w sposób niezgodny z przepisami, to jest to sprawa, którą należy wyjaśnić w postępowaniu sądowym.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.