Aleppo: wojenne duszpasterstwo

Syryjskie Aleppo, wycieńczone czterema latami dramatycznej wojny umiera w tych dniach z pragnienia.

Wody w mieście nie brakuje, jednak rebelianci chcąc jeszcze bardziej upokorzyć miejscową ludność i podporządkować ją swym żądaniom, odcinają dostawy prądu, co zatrzymuje pracę pomp. Jedynym ratunkiem dla mieszkańców pozostają studnie, z których wiele znajduje się na terenach przykościelnych, jednak pobierana z nich woda nie zapewnia wszystkich potrzeb.

Jeden z pracujących w Aleppo księży wskazuje, że spotkania przy studni stają się miejscem integracji, ponieważ wodę czerpią wspólnie chrześcijanie i muzułmanie. Dodaje zarazem, że mimo wojennej codzienności duchowni starają się dać mieszkańcom miasta promyk nadziei na lepszą przyszłość. I tak np. w parafii franciszkańskiej codziennie wieczorem na modlitwie spotyka się 500 młodych Syryjczyków, a w ośrodku salezjańskim organizowane są wakacje w mieście. „Wojna nie może oznaczać wyłącznie bólu i cierpienia, musimy tworzyć miejsca rodzące nadzieję” – podkreśla ks. Ibrahim Alsabagh.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.