Ukraina: zabito prawosławnego księdza i zakonnicę

Oboje należeli do Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego.

62-letnią siostrę Alewtinę z klasztoru w Kijowie znaleziono w prywatnym mieszkaniu, gdzie z powodu braku wody w klasztorze poszła się umyć przed czekającą ją operacją. Gdy znalazł ją siostrzeniec, miała związane ręce i nosiła na sobie ślady tortur. Z kolei 40-letni ks. Roman Nikołajew, proboszcz kijowskiej cerkwi św. Tatiany, zmarł w szpitalu na skutek ran głowy. Został postrzelony trzy dni wcześniej i nie odzyskał przytomności. Oboje zmarli 29 lipca.

Patriarcha moskiewski Cyryl nazwał ich zabójstwo przerażającą zbrodnią. Wyraził zarazem nadzieję, że odpowiednie służby uczynią wszystko, co w ich mocy, by ukarać winnych. Zapewnił jednocześnie o modlitwie za ofiary i za ich bliskich oraz wspólnoty, które cierpią z powodu ich straty.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.