Syria: chrześcijanie powinni pozostać

220 tys. zabitych, 4 miliony uchodźców za granicą i 140 zniszczonych Kościołów to owoc wojny, która od pięciu lat niszczy Syrię.

Chaldejski ordynariusz Aleppo, uczestniczący w rzymskim spotkaniu zorganizowanym przez Papieską Radę Cor Unum, podkreślił po raz kolejny, że należy zrobić wszystko, aby wyznawcy Chrystusa pozostali na Bliskim Wschodzie.

Syryjscy chrześcijanie nie chcą emigrować, lecz pragną pozostać w swojej ojczyźnie. Ich obecność w Syrii jest niezwykle ważna dla całego Kościoła – podkreślił bp Antoine Audo. W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu odniósł się także do ataków z powietrza i bombardowań przeprowadzanych przeciw pozycjom islamistów.

„Uważam, że to nie jest właściwe rozwiązanie. Sądzę, że jest to strategia mająca na celu zyskanie na czasie, która jednocześnie rozszerza przemoc na cały region i powoduje podziały. Może też służyć sprzedaży broni  i niejasnym przedsięwzięciom biznesowym. Potrzebujemy rozwiązania politycznego, które byłoby najlepszą pomocą dla chrześcijan i w ogóle Syryjczyków. Sytuacja wyznawców Chrystusa jest szczególnie trudna, ponieważ nie są uzbrojeni. Nie roszczą też sobie prawa do władzy czy bogactwa, lecz chcą wyłącznie godnego życia. Niestety próbuje się wykorzystać ich słabość w celach politycznych” – powiedział chaldejski biskup Aleppo Antoine Audo.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • asdf
    19.09.2015 08:48
    Jednym z ognisk zapalnych na Bliskim Wschodzie jest obecność obok siebie muzułmanów, chrześcijan i żydów. To sprawia że prześladowani są chrześcijanie z rąk islamistów. Jeżeli na tereny Europy przeniknie duża część muzułmanów podobny konflikt powstanie na naszych ziemiach. Rozwiązaniem byłoby sytuacja gdzie jedne ziemie są w 100% muzułmańskie a inne w 100% chrześcijańskie a inne w 100% żydowskie. Należałoby więc prześladowaną mniejszość sciągnąć do siebie. A to już nie nasza sprawa że zbrodnicza doktryna islamu sprawia bratobójcze walki, to należy zostawić samych sobie tak jak nikt nie daży do obalenia reżimu Koreii Północnej. Jedynie co nie można z Zachodu i USA kolonizować tamtych terytorium chcąc dostępu do ropy naftowej. Niestety wiele w tej sprawie zostało namieszane, nie da się tego odkręcić i teraz możemy spodziewać się zmasowanych ataków islamistów na Zachodzie. Za naszą zachodnią granicą z biegiem czasu powstanie kalifat niemiecki, nie pozwólmy by w Polsce powstała tendencja do tworzenia gett islamskich jeśli nie chcemy zagrożenia terrorystycznego w naszym Kraju.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.