Apel COMECE i KEK

Kryzys migracyjny wymaga wspólnej odpowiedzi politycznej.

O wspólną politykę wobec trwającego kryzysu migracyjnego zaapelowali przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), zrzeszającej biskupów katolickich i Konferencji Kościołów Europejskich (KEK), do której należą wspólnoty innych wyznań.

„Rodzina państw europejskich przeżywa obecnie największy w swojej historii po II wojnie światowej kryzys humanitarny” – piszą we wspólnej deklaracji kard. Reinhard Marx i anglikański biskup Christopher Hill. Przypominają, że ponad 2 mln uchodźców, którzy są ofiarami wojny cywilnej w Syrii, niestabilnej sytuacji w regionie Bliskiego Wschodu, a także klęski głodu w Afryce subsaharyjskiej zmuszonych jest prosić o azyl w Europie lub poszukuje w niej lepszego życia.

Europejscy biskupi zaapelowali o ludzkie traktowanie uchodźców, prosząc państwa goszczące o hojność i solidarność w podejmowaniu decyzji. Zaapelowali o zwiększenie miejsc dla uchodźców, a także o otoczenie troską szczególnie najsłabszych, rodzin z dziećmi i małoletnich bez opieki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama