Marek Jurek u rodziny Asii Bibi

„Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie”. Te słowa Chrystusa zacytowano w liście, który trzyosobowa delegacja Parlamentu Europejskiego przekazała rodzinie Asii Bibi.

Z mężem Ashiqiem Masihem i pięciorgiem dzieci tej katoliczki niesprawiedliwie oskarżonej o obrazę islamu i skazanej na śmierć spotkał się w Pakistanie między innymi polski europoseł Marek Jurek.

„Asia jest przykładem autentycznej wiary chrześcijańskiej dla milionów ludzi na całym świecie” – podkreślili europarlamentarzyści. Jej sprawa stała się nie tylko dla Pakistanu, ale dla całej wspólnoty międzynarodowej centrum kampanii na rzecz zmiany prawa o bluźnierstwie, które w obecnej postaci powoduje oskarżanie wielu niewinnych ludzi. Delegacja parlamentarzystów spotkała się z adwokatem Asii Bibi i odwiedziła w Lahaurze dwa kościoły, które stały się wiosną tego roku celem ataków terrorystycznych. Europosłowie poinformowali, że jeśli Pakistan nie będzie respektował Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, to może utracić uprzywilejowany status w handlu z krajami [Unii] UE. Komisja Europejska już wcześniej wydała oświadczenie, że kara śmierci w przypadku bluźnierstwa jest nieproporcjonalna w stosunku do popełnionego czynu, zaś same oskarżenia są bardzo często oparte na fałszywych zeznaniach.

Asia Bibi została skazana w 2010 r. na śmierć przez powieszenie, ponieważ powiedziała: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ASIA BIBI

Reklama

Reklama

Reklama