Gdzie przebywa Asia Bibi?

Uwolniona od zarzutu bluźnierstwa Asia Bibi wciąż przebywa w Pakistanie i nadal nie może opuścić kraju, by dołączyć do swych córek, które wyjechały do Kanady. Informację taką podał obrońca praw człowieka Aman Ullah po rozmowie telefonicznej z 54-letnią chrześcijanką.

Według Ullaha, Bibi została przewieziona z dotychczasowego miejsca pobytu w pobliżu Islamabadu do innego w Karaczi. Jest zamknięta w pokoju, który jest otwierany jedynie na czas posiłków. Rano i wieczorem ma prawo do rozmów telefonicznych, z czego korzysta głównie, by porozmawiać z córkami. Towarzyszy jej mąż.

Jednak Bibi jest „sfrustrowana i przerażona” gdyż islamscy radykałowie grożą jej śmiercią, a ona nie wie, kiedy w końcu będzie mogła wyjechać z Pakistanu. - Nie dostała żadnych wskazówek co do daty wyjazdu. Nie wyjaśniono jej, dlaczego nie może [już teraz] wyjechać - dodał Ullah, który sam przebywa poza Pakistanem i pośredniczy w kontaktach rodziny Bibi z dyplomatami europejskimi, próbującymi jej pomóc. Obawia się on, że kobieta będzie mogła wyjechać z kraju dopiero za jakiś czas.

- Przebywa ze swą rodziną i ma zapewnione niezbędne warunki bezpieczeństwa - potwierdził w mailu pakistański minister informacji Fawad Chaudhry, pytany o los Bibi. Dodał, że rząd podejmuje wszelkie możliwe środki, by chronić ją i jej rodzinę. - Po zwolnieniu z więzienia jest wolną obywatelką i może pojechać gdziekolwiek w Pakistanie lub zagranicę - stwierdził Chaudhry.

«« | « | 1 | » | »»
 • x. Tomko
  10.02.2019 18:03
  Albo gra na zmylenie radykałów (żeby szukali nir tam gdzie trzeba), albo rzeczywiście to problem że hej!
 • tomak
  10.02.2019 18:22
  Czemu Watykan nie wspiera Asi Bibi, by mogła wyjechać z tego okropnego kraju raz na zawsze? Czemu Franciszek nie korzysta ze swoich znakomitych stosunków z najwyższymi imamami? Wszak ta "przyjaźń" powinna owocować czymś dobrym a nie kończyć się na pustych słowach.
 • EY
  11.02.2019 08:20
  A skąd Tomaku wiesz że nie wspiera? Naprawdę tak trudno zrozumieć że w tej sprawie nie można wszystkiego robić oficjalnie z powodu bezpieczeństwa Asi?
 • Adam
  11.02.2019 10:38
  Myślę, że to celowa zasłona dymna. Ocalenie tej rodziny przez fanatykami i zbrodniarzami wymaga takiej właśnie gry. Dlaczego sądzicie, że Watykan w tym nie uczestniczy? Może to właśnie za sprawą dyplomacji watykańskiej?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.