ISIS jednoczy chrześcijan

“ISIS przyczyniło się jak nikt inny w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat do zjednoczenia chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – uważa 26 letni ks. Daniel Alkhari, który pracuje w obozie uchodźców w Erbilu w Iraku.

Kapłan dodaje: „Dla islamistów, chrześcijanin to chrześcijanin. Takie same traktowanie przez fundamentalistów jednoczy nasze różne tradycje”.

Ks. Alkhari należy do Kościoła chaldejskiego i pracuje w parafii w stolicy Kurdystanu, składającej się z 800 chrześcijańskich uchodźców, gdzie wierni Kościoła rzymskokatolickiego,  Kościoła asyryjskiego i chaldejskiego  odprawiają liturgię w tym samym budynku. O takim praktycznym ekumenizmie, ekumenizmie męczenników mówił też wielokrotnie Papież Franciszek. Jednak - według ks. Alkhari - ostatecznie to nie wspólny wróg łączy wschodnich chrześcijan, lecz jeden człowiek, ponieważ „wszystkie Kościoły powinny być zjednoczone w osobie Jezusa Chrystusa”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.