Katolicy obrządku chaldejskiego we wszystkich swoich kościołach modlą się w Adwencie o wyzwolenie Mosulu i Równiny Niniwy z rąk dżihadystów oraz o zapewnienie w Iraku wolności religijnej.
Do modlitwy w tych intencjach wezwał patriarcha Louis Raphael Sako w specjalnym przesłaniu, skierowanym do wiernych pozostałych w Iraku i rozproszonych po całym świecie. Mają oni codziennie prosić Boga o uwolnienie terenów zajętych w ubiegłym roku przez tzw. Państwo Islamskie i o jak najszybsze umożliwienie ludziom stamtąd wygnanym powrotu do własnych domów.
Abp Sako wyraził też nadzieję, że iracki parlament zmodyfikuje ustawę narzucającą dzieciom z mniejszości religijnych automatyczne przyjęcie islamu w przypadku konwersji na tę religię nawet tylko jednego z rodziców. Kontrowersyjne prawo spotkało się z protestami zwłaszcza ze strony wyznawców religii mniejszościowych. Również sam patriarcha zwołał 10 listopada manifestację w tej sprawie przed chaldejskim kościołem św. Jerzego w Bagdadzie. Wzięli w niej udział liczni chrześcijanie i inne niemuzułmańskie grupy religijne. W tydzień później parlament przyjął rezolucję odsyłającą wspomnianą ustawę do modyfikacji, mimo iż jeszcze pod koniec października odrzucił propozycję wniesienia do niej poprawek gwarantujących wolność sumienia mniejszościom religijnym.
Sąd Okręgowy uchylił pierwszy wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.
Policja reżimu Ortegi-Murillo zmobilizuje 14 000 funkcjonariuszy.
Powód? Poparcie przez patriarchat moskiewski wojny na Ukrainie.
Dwudniowe uroczystości zgromadzą przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich Europy.
Credo soborowe – „Nicaeo-Constantinopolitanum” – jest symbolem jedności.