Wspólny Jordan katolików greckich i łacińskich

W Przemyślu odbyły się greckokatolickie uroczystości święta Objawienia Pańskiego, popularnie nazywanego Jordanem.

Przewodniczył im greckokatolicki metropolita przemysko-warszawski abp Eugeniusz Popowicz.

Abp Popowicz wskazał, że chrzest człowieka jest czasem otwarcia się dla niego nieba. Zachęcał do postawienia sobie pytania, czy to niebo nadal jest dla nas otwarte. Niestety, zazwyczaj nie: „Następuje ten moment, kiedy człowiek nie może dalej być w niebie, bo je sobie sam zamyka, gdy sam siebie stawia w miejsce Pana Boga. Dlatego dzisiaj w świecie mamy tyle biedy, ludzkiej nędzy, wojen, krzywd, gdy człowiek stawia siebie w miejsce Pana Boga” – powiedział greckokatolicki metropolita.

W Przemyślu, zgodnie z wieloletnią tradycją, w liturgii i obrzędzie poświęcenia wody wraz z grekokatolikami wzięli udział także katolicy obrządku łacińskiego, wśród nich abp Józef Michalik.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.