Luteranie i katolicy cieszą się na wizytę Franciszka w Lund

Duże zainteresowanie wiernych różnych wyznań chrześcijańskich wzbudziła niedawna zapowiedź udziału papieża w planowanym na 31 października nabożeństwie ekumenicznym w szwedzkim Lund.

Franciszek ma tam przybyć w ramach obchodów 500-lecia reformacji. Bp Czesław Kozon z Kopenhagi wskazuje na ogólnie pozytywny ton komentarzy, które pojawiły się po tej zapowiedzi. Spodziewa się także, że w spotkaniu tym wezmą udział katolicy z całej Skandynawii.

„Muszę przyznać, że jestem trochę zdzwiony tym, iż reakcje do tej pory były bardzo skromne, tak wśród duńskich katolików, jak i luteranów. Ale to nie jest jakiś znak negatywny, bo te skromne informacje były dosyć pozytywne. W Szwecji cały czas trwa planowanie przebiegu tej wizyty. Generalnie jednak została ona odebrana bardzo pozytywnie, zwłaszcza przez Kościół luterański w Szwecji. To było wielkim marzeniem szwedzkich luteranów, żeby Papież przyjechał do tego kraju. Mam nadzieje, że kiedy szczegółowy program będzie już ustalony, to katolicy ze Szwecji, jak również z całej Skandynawii, wybiorą się do Lund, żeby spotkać się z Ojcem Świętym” – powiedział bp Kozon.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.