Wielki Piątek z nadzieją zmartwychwstania

Wszyscy mieszkańcy Syrii doświadczają teraz w swoim życiu Wielkiego Piątku, ale w szóstym roku wojny są tam oznaki nadziei na inną niż w ostatnich latach Wielkanoc.

Tak uważa nuncjusz apostolski w tym kraju, abp Mario Zenari.

„Są oznaki budzące nadzieję, jak zawieszenie broni w części Syrii, które utrzymuje się dość dobrze od trzech tygodni. To już wielka ulga, jak nie grożą bomby. Inną pozytywną oznaką jest rozprowadzanie pomocy humanitarnej, rozpoczęte również w strefach trudno dostępnych, gdzie jest ok. 4,5 mln ludzi. Równocześnie trwa dialog w Genewie w poszukiwaniu rozwiązania politycznego. Droga nie jest łatwa, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że innego rozwiązania nie ma. To Wielki Piątek, który przeżywają wszyscy Syryjczycy, szósty Wielki Piątek, krzyż naprawdę bardzo ciężki. Pomyślmy o tak wielu ofiarach, o ponad dziesięciu tysiącach dzieci, które zginęły w tej wojnie czy to pod gruzami, czy trafione kulą albo zatopione w morzu. Pomyślmy o tak licznych dzieciach wstrząśniętych przemocą, którą widziały czy której padły ofiarą. Módlmy się z nadzieją, żeby to był ostatni Wielki Piątek, ostatni Piątek Męki. Żeby krzyż stał się lżejszy i również Syria mogła dojść do Wielkanocy, do dnia Zmartwychwstania po tych sześciu latach Wielkiego Piątku” – powiedział nuncjusz w Damaszku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYRIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.