Pakistańscy biskupi: usunąć nienawiść z podręczników

„Należy jak najszybciej usunąć z podręczników szkolnych treści związane z uprzedzeniami i nienawiścią wobec mniejszości religijnych” – apelują katoliccy biskupi w Pakistanie.

Komisja „Sprawiedliwość i Pokój” pakistańskiego episkopatu wydała niedawno dokument zatytułowany „Zwalczanie nietolerancji religijnej poprzez edukację”. Przed jego publikacją przeanalizowano ponad 70 podręczników szkolnych, a w końcowym opracowaniu pojawiło się zaledwie 25% wniosków z tych badań, ujawnił Kashif Aslam, jeden z członków komisji.

Duchowni podkreślili, że jeśli tamtejsze społeczeństwo chce czynić postęp i pokazać reszcie świata, że jest społeczeństwem praworządnym, „trzeba zmienić strukturę edukacji szkolnej i zmodyfikować program nauczania”. Komisja zarekomendowała ponadto zacieśnienie współpracy pomiędzy tamtejszym Ministerstwem Edukacji a organizacjami społecznymi i różnymi wspólnotami religijnymi, by efektywniej interweniować w przypadkach stosowania języka nienawiści i uprzedzeń.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.