Kard. Raï o obowiązkowym powrocie syryjskich uchodźców do ojczyzny

Oraz o pilnej potrzebie zaprowadzenia pokoju na Bliskim Wschodzie.

Z trzydniową wizytą w Brukseli przebywa patriarcha Kościoła maronickiego. Dziś kard. Béchara Raï gościł w instytucjach unijnych. Wczoraj natomiast spotkał się z królem Belgii i libańską diasporą. Przy tej okazji podkreślił pilną potrzebę zaprowadzenia pokoju na Bliskim Wschodzie. Opowiedział się również za obowiązkowym powrotem syryjskich migrantów do Syrii, z pełnym jednak poszanowaniem ich godności.

W tym kontekście kard. Raï przywołał sytuację w swej ojczyźnie. W liczącym niespełna 6 mln mieszkańców Libanie żyje ponad milion Syryjczyków. Od rozpoczęcia wojny przewinęły się przez ten kraj ponad 3 mln syryjskich uchodźców. Ich obecność, jak podkreśla maronicki patriarcha, rzutuje na politykę, gospodarkę i bezpieczeństwo Libanu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.