Pakistan: Skazano kolejnych dwóch chrześcijan

Sąd antyterrorystyczny w Gudźranwala w pakistańskiej prowincji Pendżab skazał na karę śmierci trzy osoby: dwóch chrześcijan i muzułmanina. Byli oni sądzeni za złamanie tzw. prawa o bluźnierstwie.

Doniesienie zostało złożone przez miejscową policję już rok temu. Podstawą aresztowania były wtedy znalezione w domu jednego ze skazanych nagrania słów obraźliwych dla islamu.

Wszyscy oskarżeni zostali skazani za bluźnierstwo. W Pakistanie za przestępstwo to orzeka się dożywocie lub karę śmierci. Jak uważa krewny jednego ze skazanych, zapisany na nośniku głos nie należy do osoby, która została z nim powiązana. Jednak mimo poważnych zastrzeżeń co do autentyczności nagrania sędziowie w trakcie procesu nie domagali się przygotowania jakiejkolwiek ekspertyzy dotyczącej złożonego materiału dowodowego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL