Odwaga miłosierdzia

Spotkanie młodych Azji Wschodniej ze wspólnotą z Taizé w Hongkongu.

Około 300 młodych z całej Azji Wschodniej uczestniczy od 10 do 14 sierpnia w spotkaniu organizowanym przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.  Wydarzenie pod hasłem: „odwaga miłosierdzia” odbywa się w ośrodku Caritas na wyspie Cheung Chau nieopodal Hongkongu. Uczestnicy pochodzą z Chin, Tajwanu, Korei Południowej, Japonii, a także z Makao i z samego Hongkongu.

Celem spotkania ma być pogłębienie relacji z Bogiem przez osobistą i wspólnotową modlitwę, śpiewy, milczenie, refleksję i dzielenie się z innymi własnymi przeżyciami. Według pragnień braci z Taizé młodzi mają wrócić do domów z większą świadomością budowania pokoju wśród ludzi, których spotykają na co dzień. Z kolei realizację zawartej w temacie „odwagi miłosierdzia” proponuje się podjąć w pięciu wymiarach: zawierzenia siebie samego Bogu, który jest miłosierdziem; ciągłego przebaczania; głębszego poznawania trudnych sytuacji życiowych, czy to samemu, czy z kimś; szerzenia miłosierdzia także na poziomie społecznym i okazywania go całemu stworzeniu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.