Chrześcijanie różnych wyznań pielgrzymują w intencji pokoju

„Wędrówka modlitwą o pokój” – pod takim hasłem ruszyła ekumeniczna pielgrzymka w Wielkiej Brytanii. Chrześcijanie różnych wyznań idą z Winchester do Canterbury, gdzie dotrą 28 sierpnia.

Szczególną intencją, w jakiej modlą się pielgrzymi, jest przywrócenie pokoju w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Pątnicy mają też okazję wysłuchać bezpośrednich świadectw mieszkańców krajów, które dotknięte są konfliktami.

Drugim celem, jaki towarzyszy ich wędrowaniu, jest chęć bycia wyraźnym znakiem podjętego oddolnie dialogu ekumenicznego. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, wyznawców Chrystusa w tym kraju łączy długa i bogata tradycja religijna. Wyrazem tego jest trasa pielgrzymki, która od średniowiecza, była uprzywilejowaną drogą chrześcijan, udających się do Canterbury na znak osobistego nawrócenia. Sama zaś pielgrzymka ekumeniczna ma już ponad 40-letnią tradycję.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.