Benin: spotkanie młodych ze wspólnotą Taizé

W Kotonu, największym mieście Beninu, rozpoczyna się zorganizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé spotkanie młodych. Bierze w nim udział blisko 9 tys. młodzieży z wielu krajów afrykańskich. Hasło tegorocznego zjazdu brzmi: „Wspólnie szukamy drogi nadziei”.

Od kilku tygodni nad przygotowaniem czterodniowego wydarzenia czuwali liczni wolontariusze, także spoza Czarnego Lądu. Jedna z nich, Marie z Francji, podkreśla, że bardzo chce się umocnić świadectwami młodych ludzi z tego tak bogatego kontynentu. „Jesteśmy pokoleniem, które ma zbudować świat, bo wszyscy mamy te same aspiracje i wierzymy w lepsze jutro” – powiedziała Marie.

Jak wskazał jeden z uczestników spotkania, Jacques z Togo, „zjazd ten buduje przyjaźń między młodymi z różnych krajów, odmiennych tradycji i religii. Uczymy się kultury innych osób, dzielimy się własnymi doświadczeniami”. Jacques podkreślił również ogromne znaczenie tego, że młodzież jest często, tak jak on, przyjmowana na nocleg w rodzinach. Jak powiedział, „przyjąć cudzoziemca jest skokiem w nieznane, ale taka postawa pomaga rodzinie pokonać istniejące lęki i obawy”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.