Rosja: Cerkiew solidarna z ofiarami terroryzmu

„Terroryzm jest szczytem szaleństwa wywołanego brakiem porządku moralnego w sercu człowieka” – powiedział Cyryl I z okazji obchodzonego w Rosji Dnia Solidarności z Ofiarami Terroryzmu.

Prawosławny patriarcha odniósł się do tragicznych wydarzeń z września 2004 r. Wtedy to uzbrojeni napastnicy zaatakowali szkołę w Biesłanie na terytorium Osetii Północnej, przez trzy dni przetrzymując zakładników, z których zginęły 334 osoby, a ok. 700 zostało rannych.

Patriarcha napiętnował terroryzm jako szczyt ludzkiego szaleństwa i braku uporządkowanego systemu moralnego. Doprowadza on do tragedii rodzin, śmierci niewinnych ofiar, zalewa nas krwią. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podkreślił, że jeśli „życie ludzkie pozbawione będzie wiary, podepcze się prawa moralne przy pomocy filozofii czy przez uwarunkowania społeczne, to wnętrze człowieka opustoszeje i stanie się łupem najstraszniejszych sił”. Cyryl dodał, że właśnie w tym leży przyczyna wszystkich okrucieństw z przeszłości i obecnych. Patriarcha wezwał do zharmonizowania rozwoju materialnego z duchowym. Wtedy pojawi się perspektywa godnego życia ludzkości.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.