Moskwa: nowy nuncjusz u metropolity Hilariona

Wczoraj w rezydencji Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego jego szef, metropolita Hilarion Ałfiejew, przyjął nowego nuncjusza w Rosji.

Abp. Celestino Migliore towarzyszył radca nuncjatury, ks. Andrzej Józwowicz, a rolę gospodarzy wraz z metropolitą Hilarionem pełnili najbliżsi jego współpracownicy: archimandryta Filaret Buliekow, Stefan Igumnow i ks. Aleksiej Dikariew.

Hilarion przypomniał poprzedników nowego nuncjusza, z którymi jego zdaniem współpraca układała się bardzo dobrze. Ze swej strony abp Migliore wyraził gotowość do rozwijania owocnych relacji między obu Kościołami. Obydwaj hierarchowie bardzo pozytywnie odnieśli się do spotkania Papieża Franciszka i patriarchy Cyryla w Hawanie, a jednocześnie podkreślili konieczność  działania w jednej koalicji państw walczących z terroryzmem. Ich zdaniem również Kościoły powinny wspólnie występować z inicjatywami pokojowymi. Hilarion z niepokojem mówił o sytuacji na Ukrainie, pozytywnie oceniając, jak się wyraził, „wyważony stosunek Papieża i Watykanu” do wydarzeń w tym kraju.

Nuncjusz apostolski w Rosji z uznaniem odniósł się do pokojowego współistnienia muzułmanów i chrześcijan w tym kraju. Metropolita Hilarion podkreślił dobrą współpracę między wyznawcami różnych religii w ramach Międzyreligijnej Rady Rosji. Na zakończenie spotkania obydwaj hierarchowie przedstawili swoich najbliższych współpracowników.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.