Bangladesz: udaremniono zamach na kościół

Służby bezpieczeństwa udaremniły zamach terrorystyczny na jeden z katolickich kościołów w stolicy Bangladeszu.

Islamscy fundamentaliści zamierzali go przeprowadzić w dzień Bożego Narodzenia. Do odpalenia ładunków wybuchowych chcieli wykorzystać niebudzące podejrzeń kobiety. Trzech członków radykalnej grupy islamistycznej zostało zatrzymanych w Dhace w mieszkaniu służącym terrorystom za kryjówkę. Policja znalazła tam nie tylko przygotowywane do zamachu ładunki wybuchowe, ale i dokładny plan ataku na kościół Ducha Świętego.

Ze względu na znaczące się radykalizowanie islamu w Bangladeszu kraj ten uważany jest za przysłowiową beczkę prochu, a chrześcijanie za potencjalny cel ataków. Stąd też szczególna ochrona miejsc kultu podczas obchodów Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Tylko w Dhace policja patroluje obecnie 62 chrześcijańskie świątynie różnych wyznań.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.