Tydzień ekumeniczny na Łotwie

Rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest szczególnie intensywnie obchodzony na Łotwie. Kraj ten bowiem to miejsce spotkania trzech tradycji wyznaniowych: luterańskiej, katolickiej i prawosławnej.

Tradycyjnie niemal wszystkie łotewskie wspólnoty chrześcijańskie włączają się w obchody Tygodnia. W Rydze ekumeniczne nabożeństwa są urządzane codziennie w innym kościele. Łotewskie Radio Maryja będzie gościć abp. Zbigniewa Stankiewicza oraz luterańskiego biskupa Lipawy Hansa Martina Jensona, którzy przypomną niedawną wizytę Papieża Franciszka w Szwecji. W programie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan nie zapomniano o przypadającym w tym roku 500-leciu reformacji. Temu tematowi będzie poświęcona m.in. wystawa zachodnioeuropejskiej grafiki religijnej od XV do XX w., która zostanie zainaugurowana 21 stycznia. Będzie ją można oglądać w Muzeum Sztuki w budynku ryskiej giełdy aż do połowy marca.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.