Liban: Kościół maronicki będzie obchodził rok męczenników

Hierarchowie Kościoła maronickiego ogłosili, że rok 2017 będzie dla tej zakorzenionej głównie w Libanie katolickiej wspólnoty tradycji wschodniej „rokiem męczeństwa i męczenników”.

Jego obchody zaczną się 9 lutego, w dzień poświęcony duchowemu założycielowi tej społeczności, pustelnikowi z V wieku, św. Maronowi. Koniec celebracji znaczyć będzie z kolei data 8 marca 2018 r., wspomnienie pierwszego maronickiego patriarchy. Jak wskazał jego współczesny następca, kard. Boutros Béchara Raï, refleksja nad tematem męczeństwa jest bardzo potrzebna obecnie, kiedy Kościół cierpi prześladowania w wielu miejscach, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.