Watykan: Anglikańskie nabożeństwo w bazylice św. Piotra

Po raz pierwszy w historii w bazylice św. Piotra w Watykanie zostanie odprawione anglikańskie nabożeństwo. Będzie to modlitwa wieczorna (Evensong), odpowiednik katolickich nieszporów.

Liturgia będzie sprawowana 13 marca przy ołtarzu katedry za zgodą archiprezbitera bazyliki, kard. Angelo Comastriego. Przewodniczyć będzie dyrektor Ośrodka Anglikańskiego w Rzymie abp David Moxon, zaś homilię wygłosi abp Arthur Roche, sekretarz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Śpiewać będzie chór Merton College z Oksfordu.

Nabożeństwo będzie częścią obchodów 50-lecia Ośrodka Anglikańskiego w Wiecznym Mieście.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Ajja
  07.02.2017 14:58
  Miło by było, gdyby ktoś ich zaprosił do ordynariatu dla byłych anglikanów, którego utworzenie było gestem w duchu prawdziwego ekumenizmu.
 • Gość
  07.02.2017 16:07
  A kiedy zostanie odprawiona msza święta w świątyni anglikańskiej w ramach w duchu ekumenizmu?
 • Anna Panna
  07.02.2017 16:43
  Po raz PIERWSZY w historii... A cóż takiego się stało, że teraz nagle heretycy będą w najważniejszej świątyni chrześcijaństwa swoje modły odprawiać? Czy jakiś anioł z nieba zstąpił i przekazał objawienie w tej sprawie? Czy z tej okazji zawiśnie w Bazylice portret Lutra, czy może pajaca Henryka VIII? Kardynałowie! Biskupi! ZRÓBCIE COŚ!
 • tradycja
  07.02.2017 17:55
  I pomyśleć, że według Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 roku (kan. 1258) wszelka  "czynna" forma uczestnictwa [katolików] w obrzędach z niekatolikami była całkowicie i zwyczajnie zakazana pod karą grzechu śmiertelnego. A "bierne" uczestnictwo było dozwolone tylko w ściśle określonych sytuacjach (np. udział w pogrzebie, w ślubie).
  Zakazy te były podyktowane troską o nienarażanie katolików na utratę wiary poprzez udział w fałszywym kulcie i obawą zgorszenia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.