Bangladesz: napad na chrześcijanina

65-letni chrześcijanin Gilbert D’Costa został zaatakowany, kiedy pilnował kościoła w miejscowości Mathurapur.

Grupa napastników kilkukrotnie raniła go nożem. Miejscowy proboszcz natychmiast zadzwonił na policję i sprawców udało się aresztować. Nieznane są jeszcze ich motywy; trwają przesłuchania m.in. celem ustalenia, czy ludzie ci mają powiązania z jakąś organizacją terrorystyczną. Ofiarę przewieziono do szpitala.

W ostatnim czasie wielu wyznawców Chrystusa zostało podobnie zaatakowanych w wiejskich rejonach Bangladeszu. Również inne mniejszości religijne stają przez podobnym problemem. Według agencji Fides i miejscowych organizacji pozarządowych w zeszłym roku miało miejsce prawie 1,5 tys. przypadków napadów na ludzi innej wiary niż islam, w tym 100 zakończonych śmiercią ofiar.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.