Indie: prześladowania chrześcijan

Hinduistyczni nacjonaliści stale prześladują wyznawców Chrystusa.

W ostatnich dniach Wielkiego Postu w wielu regionach Indii doszło do przerywania chrześcijańskich nabożeństw i aresztowań pod fałszywym zarzutem wymuszonych nawróceń. Ordynariusz Gorakhpuru w stanie Uttar Pradesh bp Thomas Thuruthimattam uważa, że takie przypadki to „faktyczny, choć nie bezpośredni atak na wolność religijną”.

W Niedzielę Palmową w różnych częściach indyjskiego subkontynentu czterokrotnie napadnięto na wyznawców Chrystusa w czasie liturgii. Chrześcijan oskarża się o prozelityzm. Miejscowa policja często wspomaga działalność nacjonalistów, dlatego aresztowane zostają zazwyczaj jej ofiary. Dotyka to zarówno miejscowych wiernych, jak i zagranicznych turystów uczestniczących w modlitwach. Przerywając jedną z liturgii w piątek 7 kwietnia aresztowano m.in. 10 Amerykanów. Napastnicy grożą powtórzeniem podobnych akcji, jeśli wyznawcy Chrystusa nie będą oficjalnie prosili o zezwolenie na zbieranie się w celach liturgicznych w kościołach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.