Ekumeniczny festiwal w Ustroniu tuż, tuż...

Już od piątku 23 czerwca rozpoczynają się wydarzenia wypełniające obszerny program festiwalowych spotkań. Pierwsze odbędzie się w muzeum, a w sobotę - dwa ciekawe koncerty w kościołach...

To będą już 13. festiwalowe spotkania z twórczością religijną, przygotowane przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne przy udziale parafii katolickiej św. Klemensa i ewangelicko-augsburskiej Apostoła Jakuba Starszego.

Inauguracja odbędzie się w piątek o 17.00 w Muzeum Ustrońskim im. Jana Jarockiego, gdzie na gości czeka wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Pawlitko i koncert Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów z Goleszowa pod kierownictwem Gabrieli Targosz.

W sobotę 24 czerwca o 17.00 w kościele ewangelicko-augsburskim rozpocznie się główny koncert „Śpiewajmy Panu”. Wystąpią w nim: Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia pod dyrekcją prof. Izabelli Zieleckiej-Panek oraz Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją prof. Jana Borowskiego.

Tego samego dnia o 19.30 na dziedzińcu katolickiego kościoła św. Klemensa rozpocznie się koncert muzyki gospel w wykonaniu zespołu God's Property.

Na wszystkie spotkanie - wstęp wolny.

Kolejne wydarzenia 13. Festiwalu Ekumenicznego odbędą się już w lipcu:

 • Niedziela 9 lipca, godz 12.00

Kościół katolicki św. Klemensa - Uroczysta Suma Odpustowa

 • Poniedziałek 10 lipca,  godz. 18.45

Czytelnia Katolicka im. Jerzego Nowaka - Wystawa fotografii Wojsława Suchty i Kazimierza Heczko pt: „Religia w fotografii”, oprawa artystyczna – Maria Nowak

 • Wtorek 11 lipca, godz. 18.45

Kościół katolicki św. Klemensa - Koncert scholi Cantorum Minorum Chosoviensis z Chorzowa: Chorał gregoriański - Śpiewy ku czci św. Benedykta.

 • Środa 12 lipca, godz. 18.45

Czytelnia Katolicka im. Jerzego Nowaka - Wykład dr hab. Marka Rembierza "Pedagogia miłosierdzia. Kształtowanie ekumenicznej otwartości i wyjście na peryferia – ewangeliczne przesłanie papieża Franciszka".

 • Piątek 14 lipca, godz. 18.45

Czytelnia Katolicka im. Jerzego Nowaka - Wykład dr. Andrzeja Wojcieszka pt:  „Zdrowo, czyli pielgrzymka do Ziemi Świętej”.

 • Czwartek 20 lipca, godz.18.00

Kościół ewangelicko-augsburski Ap. Jakuba Starszego  - Koncert organowy w wykonaniu organisty Bartosza Patryka Rzyman z Wrocławia

 • Piątek 21 lipca, godz.18.00

Kościół ewangelicko-augsburski Ap. Jakuba Starszego - Koncert Chóru Mieszanego „Lutnia” z Chorzowa pod dyr. Łukasza Szmigiela

 • Sobota 22 lipca, godz. 18.00

 Kościół ewangelicko-augsburski Ap. Jakuba Starszego - Koncert sopranistki Magdaleny Hudzieczek-Cieślar (Pabianice). Po koncercie występ trębacza Jakuba Gazdy z wieży kościelnej.

 • Niedziela 23 lipca - Kościół ewangelicko-augsburski Ap. Jakuba Starszego 

 8.30 - Poranek pieśni i muzyki religijnej w wykonaniu: Diecezjalnej Orkiestry Dętej oraz chórów Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu

10.00 - uroczyste nabożeństwa z okazji 179. rocznicy poświęcenia kościoła Ap. Jakuba Starszego w Ustroniu. Słowem Bożym służyć będą: w kościele bp Jan Cieślar (Pabianice), a na placu kościelnym ks. dr Piotr Szarek (Stare Bielsko)

«« | « | 1 | » | »»
 • PTaraski
  23.06.2017 08:14
  Kościół i Pismo Święte potępiają spotkania z heretykami, które nie służą ich nawracaniu, a tylko wzajemnemu poznaniu i uznaniu.

  Papież Pius XII w encyklice Mortalimu animos cytuje św. Jana apostoła i pisze tak:

  Zdawać by się mogło, że wszechchrześcijanie ..., dążąc ku połączeniu wszystkich Kościołów, zmierzają ku wzniosłemu celowi, jakim jest pomnażanie miłości wśród wszystkich chrześcijan. Jakżeż jednak byłoby rzeczą możliwą, by po zniszczeniu wiary zakwitła miłość. Wszyscy przecież wiemy, że właśnie Jan, Apostoł miłości, który zdaje się, że w swej Ewangelii odsłonił tajemnice Najświętszego Serca Jezusowego, a który uczniom swym zwykł był wpajać nowe przykazanie: "Miłujcie się nawzajem", że właśnie on ostro ZABRONIŁ UTRZYMYWAĆ STOSUNKI z tymi, którzy by nie wyznawali wiary Chrystusa w całości i bez uszczerbku... Jeśli do was przyjdzie ktoś i nie wniesie z sobą tej nauki, nie przypuśćcie go do domu i nie powiedźcie: bądź pozdrowiony). Ponieważ więc miłość wspiera się na fundamencie nietkniętej i prawdziwej wiary, przeto wiec uczniowie Chrystusa muszą być przede wszystkim spojeni "węzłami jedności wiary. ... Jakżeż ci, którzy są przeciwnego zdania, mogliby należeć do jednego i tego samego związku wiernych? Jakżeż np. należeć by mogli do niego ci, którzy temu przeczą?

  To jest potępienie herezji ekumenizmu, tak ja go się dzisiaj niestety rozumie, oraz takich spotkań.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .