Pakistan: zabójstwo kolejnego chrześcijanina

Arslan Masih miał 17 lat i zmarł w wyniku pobicia przez grupę 6 policjantów.

W pakistańskiej prowicji Pendżab zamordowano młodego chrześcijanina. Arslan Masih miał 17 lat i zmarł w wyniku pobicia przez grupę 6 policjantów. Wyjaśnienie okoliczności zdarzenia nie jest łatwe, gdyż policja niechętnie podjemuje ofiacjalne działania przeciw swoim funkcjonariuszom.

Prawnik, Sardar Mushtaq Gill prowadzący sprawę zabójstwa Arslana potępił brutalne zachowanie tamtejszej policji, która, jak powiedział, zabija niewinnych chrześcijan, licząc, że nie będą mogli się bronić, bo są najbiedniejszą warstwą społeczeństwa. Stąd też ich działania pozostają bezkarne.

«« | « | 1 | » | »»
 • Franek
  18.10.2017 00:09
  Oto są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i we krwi baranka szaty swe wybielili (por. Ap)

  Ciekawa kwestia: czy każdy pakistański chrześcijanin ma nazwisko Masih? Mąż Asii Bibi też. Albo to wyraz głębokiej wiary i jednoznacznej identyfikacji, albo to pomyłka w tłumaczeniu - arabskie Masihiyyun - Chrześcijanin (Yasu al-Masih - Jezus Chrystus).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.