To, co nam grozi to obojętność

Niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony będzie IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem wydarzenia skupione będą na sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Syrii, gdzie od 7 lat trwa wojna - powiedział ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej papieskiego stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

„To, co nam grozi to obojętność. Przecież od tylu lat docierają do nas informacje z Iraku, z Syrii. Czytamy, że zginęło dziesięć, pięćdziesiąt, sto pięćdziesiąt osób. W końcu obojętniejemy. To jest najgorsze co się może stać - możemy zobojętnieć na cierpienie, które tam się dokonuje i które ma miejsca każdego dnia” - zauważył ks. Cisło.

Na terenie całego kraju w parafiach będą prowadzone zbiórki pieniędzy dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. 

*

Więcej na ten temat znajdą Państwo w naszym raporcie. Wystarczy kliknąć tutaj

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.