Pakistan: Chrześcijanin w stanie krytycznym po policyjnym przesłuchaniu

Chrześcijanie w Pakistanie są wzburzeni i protestują przeciw praktykom zastosowanym przez tamtejszą policję wobec 17-letniego Patrasa Masiha oskarżonego o rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi.

W czasie przesłuchania agenci policji torturowali chrześcijanina i zmuszali go do niegodnego zachowania wobec jego kuzyna. Aby uniknąć takiego trakowania Patras wyskoczył przez okno z IV piętra. Jego stan jest ciężki, przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. 

Pakistańscy obrońcy praw człowieka domagają się wszczęcia dochodzenia w tej sprawie i ukarania winnych. „Ich brutalność jest nie do przyjęcia. Rząd i policja powinny chronić życie i godność każdego Pakistańczyka” – czytamy w oświadczeniu jednej z pakistańskich fundacji (Cecil&Iris Chaudhry Foundation – CICF). 

Inny pakistański działacz na rzecz ochrony praw człowieka, przewodniczący organizacji praw mniejszości w Pakistanie (Pakistan Minority Rights Organization - PMRO), zwrócił się z apelem do władz Pendżabu, gdzie miało miejsce zdarzenie. Podkreśla w nim, że Pakistańczyków uczy się nienawiści i dyskryminacji chrześcijan. Dlatego apeluje o sprawiedliwość i przestrzeganie praw mniejszości religijnych, w szczególności chrześcijan, którzy doświadczają tak wiele przemocy. „Wolność jest prawem wszystkich i należy jej chronić”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL