Koptowie popierają obecnego prezydenta

„Stabilna sytuacja w Egipcie to gwarancja stabilności dla całego świata” – stwierdził Tawadros II.

Koptyjski patriarcha podkreślił w ten sposób wagę wyborów prezydenckich, które rozpoczęły się dziś w Egipcie. Niemal pewnym zwycięzcą jest kończący kadencję obecny prezydent.

Abd al-Fattah as-Sisi dzięki swojemu zaangażowaniu w rozwój państwa, cieszy się popularnością wśród obywateli. Podczas 4-letniej kadencji podjął się realizacji wielu projektów, zmierzających m.in. do stworzenia nowych miejsc pracy. Ważnym sygnałem wyrażającym jego stosunek do chrześcijan stała się budowa katedry dla prawosławnych Koptów, konsekrowanej w styczniu tego roku.

Pójście do urny jest szansą dla każdego Egipcjanina na wyrażenie swojej miłości do ojczyzny – podkreśla Tawadros. Tegoroczne wybory są przede wszystkim zaproszeniem do wsparcia obecnego prezydenta i dania mu możliwości kontynuowania rozpoczętego programu, który za główny cel ma rozwój Egiptu oraz walkę z terroryzmem i przemocą. Każdy głos to krok ku pokojowi i dobrobytowi całego państwa – dodaje koptyjski patriarcha.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL