Spotkanie Taize we Lwowie

Trzy tysiące młodych z całej Europy przybywa do Lwowa. Od 27 kwietnia do 1 maja odbędzie się tam Pielgrzymka zaufania.

Spotkanie, organizowane przez wspólnotę Taize, odbywa się na zaproszenie i jest prowadzone wspólnie przez Kościoły prawosławny i greko- oraz rzymsko-katolicki. Główne modlitwy i spotkania w grupach odbędą się w centrum miasta, w sali sportowej na Kleparowie. Młodzież weźmie udział w nieszporach w katedrach trzech wyznań, a w niedzielę młodzi będą mogli pójść na nabożeństwa razem z goszczącymi ich rodzinami. Wszyscy uczestnicy będą przyjęci w domach.

Popołudniami odbędą się seminaria na temat kultury, duchowości i spraw socjalnych. W prowadzenie spotkania włączyły się rzymsko-katolickie parafie, przyjmując licznych pielgrzymów i prowadząc warsztaty. W dzielnica Rzęsna kilkanaścioro młodych będzie spało na plebanii tamtejszej Parafii Miłosierdzia Bożego. Wśród warsztatów prowadzonych przez Parafię św. Jana Pawła II jest spotkanie z wielodzietnymi rodzinami na temat macierzyństwa i ojcostwa (w niedzielę o 15.15 obok Kurii metropolitalnej, w kaplicy z freskami Henryka Rozena, ul. Wynnyczenka 30) oraz z byłymi więźniami, świadczącymi o Bożych dziełach (tamże, w poniedziałek). 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.